Міжрегіональне співробітництво

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Про виконання Указу Президента України від 05.03.2002 №217 «Про порядок здійснення зовнішніх зносин Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями»

 

Упродовж ІІ півріччя 2016 року управління міжнародного співробітництва та інвестицій Чернівецької обласної державної адміністрації в межах ком­петенції здійснювало функції щодо ре­алі­за­ції дер­жав­ної політики у сфері зов­ні­ш­ніх зносин, а також ор­га­ні­зовувало та про­то­кольно забезпечувало представництво облас­ної державної адміністрації взаходахміжнародного характеру.

Робота управління була зо­се­реджена на та­ких ос­новних на­прям­ах:

1. Організаційно-протокольне забезпечення представництва обласної державної адміністрації в заходах міжнародного характеру відповідно до Державного Протоколу України та загальновизнаних у міжнародній практиці принципів, правил і норм.

Протягом ІІ півріччя 2016 року здійснено 5закордонних відряджень посадових осіб Чернівецької обласної державної адміністрації.

Так, 16 липня 2016 року голова Чернівецької обласної державної адміністрації  О. Фищук здійснив візит в м. Сірет (Румунія) з метою участі в урочистих заходах з нагоди святкування дня міста Сірет. В рамках урочистих заходів відбулася зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації   О. Фищука з головою Сучавської повітової ради Г. Флутором, в ході якої обговорено питання поглиблення економічної і культурної співпраці між Чернівецькою областю і Сучавським повітом.

31 липня 2016 року голова Чернівецької обласної державної адміністрації  О. Фищук здійснив візит в м. Сучава (Румунія) з метою участі у культурних заходах з нагоди відкриття Музею Буковини в м. Сучава (Румунія) в рамках представлення проекту «Ласкаво просимо на Буковину». Під час зазначеного заходу обговорено можливість проведення спільного засідання депутатів Чернівецької обласної ради та Сучавської повітової ради у вересні поточного року.

21-26 серпня 2016 року делегація Чернівецької області здійснила візит до м. Шанже (Франція) з метою участі в заходах в рамках XV етапу міжнародного футбольного турніру «Чотири регіони для Європи». Учасники делегацій представляли політичний, культурний та спортивний напрями. Також у ході зазначеного заходу обговорено питання міжнародної співпраці між регіонами-учасниками Спільної заяви «Чотири регіони для Європи».

06-07 жовтня 2016 року голова Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищук та директор Департаменту агропромислового розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації О. Варжевський здійснили візит        м. Лодзь (Лодзьке воєводство, Республіка Польща) з метою участі у Європейському біоекономічному конгресі «Лодзь 2016». Під час вказаного заходу представники делегації Чернівецької області взяли участь в тематичних сесіях, пленарних дискусіях, презентаціях, доповідях, головними темами яких були: стабільна біоекономіка; розвиток мережі центральних та східних європейських біорегіонів; стратегії дослідження та інновацій для смарт-реалізації у регіонах, орієнтованих на біоекономіку; розвиток біоекономіки в регіонах; біоматеріали; циркулярна біоекономіка; біотехнології; біопромисловість; співпраця у регіоні Балтійського моря; біоекономіка для активного життя та здоров’я; адаптація до зміни клімату в регіонах; високоякісна харчова продукція в регіонах; експорт високоякісної харчової продукції.

02-03 листопада 2016 рокузаступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації І. Богатирець здійснив візит до м. Нюрнберг (Федеративна Республіка Німеччина) з метою участі в Німецько-українській конференції партнерства між містами в рамках проекту «Партнерство з містами України». Під час зазначеного заходу висвітлювалися всеосяжні теми роботи у рамках німецько-українського партнерства, зокрема, основну увагу приділено таким тематичним напрямкам як освіта і наука, децентралізація.

У рамках Німецько-української конференції партнерства між містами учасники заходу мали можливість налагодити контакти з представниками міст та регіонів німецької сторони для подальшої партнерської співпраці. Зокрема, під час конференції заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації І. Богатирець та представник району Траунштайн (округ Верхня Баварія, Німеччина) Г. Штайнмасль обговорили можливість започаткування співробітництва між Чернівецькою областю та районом Траунштайн (округ Верхня Баварія, Німеччина).

Одночасно інформуємо про організацію 9 візитів іноземних делегацій в область, в тому числі:

- посли та представники дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні: 

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищука з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Молдова в Україні Р. Болбочаном та першим секретарем Посольства Республіки Молдова в Україні Д. Гаджа (01 листопада 2016 року). Під час зустрічі обговорено питання співробітництва на міжрегіональному рівні. Особливу увагу приділено питанням культури, екології, міжнародного співробітництва та спільним проектам між Республікою Молдова та Україною (Чернівецькою областю, зокрема), економічного співробітництва, розвитку туризму та інфраструктури;

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищука з Надзвичайним та Повноважним послом Румунії в Україні паном К.-Л. Цуркану (10 листопада 2016 року). У ході зустрічі обговорено питання проведення процесів реформ в Україні, поглиблення партнерського співробітництва між Чернівецькою областю та Румунією, подальшої реалізації спільних проектів транскордонного співробітництва, забезпечення прав та свобод румунської національної меншини, зокрема, в освітній сфері;

- протокольна зустріч голови Кельменецької районної державної адміністрації В. Швеця, голови Кельменецької районної ради В. Ілаша та начальника управління освіти Кельменецької районної державної адміністрації         Л. Мартинюк з Генеральним консулом Румунії в м. Чернівці Е. Молдован             (16 листопада 2016 року). Під час зустрічі обговорено питання налагодження тісної співпраці щодо реалізації транскордонних проектів спільної операційної програми «Румунія - Україна».

іноземні делегації:

- стартова конференція проекту GIZ «Підтримка реформи децентралізації в Україні (01 липня 2016 року). Під час конференції міжнародний радник проекту К. Крюгер та регіональний координатор проекту GIZ«Підтримка реформи децентралізації в Україні» Ю. Грицку-Андрієш представили презентацію програм підтримки децентралізації в Україні;

- протокольна зустріч заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації І. Богатирця з бізнес-омбудсменом А. Шеметою (07 липня             2016 року), під час якої обговорено питання співробітництва, напрямки співпраці Чернівецької області та Ради бізнес-омбудсмена задля недопущення можливих проблем у бізнес-сфері Чернівецької області;

- семінар за сприяння проекту GIZ «Підтримка реформи децентралізації в Україні» («U-LEAD – спільно з Європою») з питань енергозбереження та енергоефективності «Енергоощадні технології в комунальному секторі» для об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування на чолі з регіональним координатором проекту К. Крюгер (Німеччина)(28 вересня 2016 року);

- візит делегації з партнерського міста Жгув (Лодзьке воєводство, Республіка Польща) в Сторожинецький район Чернівецької області (15 жовтня 2016 року). В рамках візиту проведено протокольну зустріч голови Сторожинецької районної державної адміністрації Я. Бартоша та головою Сторожинецької районної ради            І. Лосіком з офіційною делегацією на чолі з бургомістром м. Жгув М. Камінські. Під час зустрічі обговорено польський досвід євроінтеграції та реформи місцевого самоврядування, а також висловлено сподівання на продовження тісних партнерських стосунків;

- семінар щодо просторового планування та розвитку громад, проведений в Чернівецькій обласній державній адміністрації Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) (07 грудня 2016 року);     

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищука з координатором групи Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ у              м. Чернівці Д. Пецціні (Канада) та спостерігачем Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ у м. Чернівці Р. Кастбергом (Норвегія) (15 грудня 2016 року). Під час зазначеної зустрічі обговорювалися питання загальної ситуації з безпеки для населення області, ситуації щодо учасників АТО, наслідків впливу конфлікту на область, соціально-економічної ситуації області, впровадження реформ, зокрема, у сфері боротьби з корупцією, децентралізації.

 

     2. Співробітництво за Програмою прикордонного співробітництва                «Румунія-Україна-Молдова» в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства 2007-2013 рр.

18 серпня 2016 року представники Чернівецької обласної державної адміністрації прийняли участь у робочій зустрічі, яка відбулася на МАПП «Сірет». Зустріч проводилась за участі голови Чернівецької обласної державної адміністрації О. Фищука, голови Сучавської повітової ради Г. Флутура, представників Спільного технічного секретаріату Спільної операційної програми«Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013». Під зустрічі обговорено проектні ідеї, що пропонуються для реалізації у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» ЄІС на 2014-2020 роки, а також стан реалізації та проблемні питання транскордонних проектів Спільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013».

23 серпня 2016 року представник Чернівецької обласної державної адміністрації прийняв участь у робочій зустрічі із представниками Спільного технічного секретаріату у м. Сучава (Румунія), з метою обговорення стану та проблемних питань реалізації транскордонних проектів у рамкахСпільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова 2007-2013».

25 серпня 2016 року представником Чернівецької обласної державної адміністрації здійснено робочий візит до Кіцманського району та прийнято участь у моніторинговому візиті стосовно провадження транскордонного проекту «Використання європейського досвіду по боротьбі з ерозією ґрунтів»у рамкахСпільної операційної програми «Румунія-Україна-Республіка Молдова                  2007-2013».

08, 09, 13, 14 вересня 2016 року організовано та проведено на КПП «Порубне» та «Сірет» засідання українсько-румунських Робочих груп з питань розвитку транскордонного співробітництва у Чернівецькій області з метою узгодження питань, які будуть винесені на спільне засідання Чернівецької обласної та Сучавської повітової рад,  а також з метою узгодження проектних пропозицій, які будуть спільно розроблені та подані на конкурсний відбір в рамкахСпільної операційної програми «Румунія – Україна» ЄІС на 2014-2020 роки.

21 вересня 2016 року представник Чернівецької обласної державної адміністрації взяв участь в 11-ому засіданні Спільного моніторингового комітету у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» у м. Кишинів, Республіка Молдова. Під час засідання обговорено та проаналізовано стан реалізації проектів, які знаходяться на завершальному етапі.

18 жовтня 2016 року представник Чернівецької обласної державної адміністрації прийняв участь у моніторинговому візиті у рамках проекту «Облаштування міжнародних автомобільних пунктів пропуску «Красноїльськ» та «Дяківці» Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», який відбувся на МАПП «Порубне». За результатами візиту визначено, що проблемні питання з генпідрядником ще не вирішено. Існує необхідність проведення нового тендеру, або проведення процедури переговорівна виконання робіт відповідно до нової проектно-кошторисної документації та продовження терміну реалізації проекту.

24 листопада 2016 року представник Чернівецької обласної державної адміністрації прийняв участь у конференції у рамках проекту транскордонного співробітництва «Попередження і захист від паводків у верхній частині басейнів річок Сірет та Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматизованими станціями – EAST AVERT» Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», яка відбулася у м. Чернівці.

07-08 грудня 2016 року представник Чернівецької обласної державної адміністрації взяв участь у 8-ому засіданні Спільного моніторингового комітету у рамках Спільної операційної програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» ЄІСП 2007-2013 та 1-ому засіданні Спільного моніторингового комітету у рамках Спільної операційної програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» ЄІС2014-2020 у м. Ньїредьхаза, Угорщина. Під час засідань обговорено та проаналізовано стан реалізації проектів, які знаходяться на завершальному етапі та розглянуто питання щодо першого конкурсного відбору у рамках Спільної операційної програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» ЄІС 2014-2020.

 

3. Співробітництво в рамках Програми розвитку ООН в Україні.

У рамках реалізації третьої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Чернівецькій області відібрано 8 районів – учасників проекту, де проведено засідання районних форумів місцевого розвитку, затверджено 31 мікропроектну пропозицію (інфраструктурний компонент) на загальну суму 9,3 млн. грн. Станом на 27.12.2016 реалізовано19 МПП.

В рамках реалізації економічного компоненту проекту створено 4 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК): «Банилів» та «Шепітчанка» (Вижницький район), «Еко перспектива» (Кіцманський район), «Дари Гуцульщини» (Путильський район). Затверджено 6 МПП на загальну суму 3,6 млн. грн. Станом на 27.12.2016 реалізовано 5 МПП, 1 МПП –  в стадії реалізації.

Придбано та встановлено технологічне обладнання для обробки землі та переробки сільськогосподарської продукції, (два трактори з навісним обладнанням, сушки, гриборізки, морозильні камери тощо).

03-05 серпня 2016 року в м. Кам’янець-Подільський відбувся кластерний тренінг для районних контактних осіб із Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської та Волинської областей. В ході зазначено тренінгу обговорено наступні питання:

- забезпечення сталості досягнутих результатів в ході реалізації Проекту;

- вироблення спільного бачення подальшого розвитку;

- напрацювання рекомендацій щодо адаптації роботи Проекту в умовах децентралізації;

- побудова ефективного партнерства та досягнення стійких результатів.

07 вересня 2016 року в приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації відбулося засідання Обласної координаційної ради з реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду фаза ІІІ». Участь у засідання взяли представники районних державних адміністрації районних, міських рад області та громадських організацій відібраних населених пунктів. У ході засідання обговорено стан реалізації третьої фази проекту в Чернівецькій області, результати спільної роботи з впровадження проекту, стан та стратегію роботи проекту до кінця 2016 року.

14-16 вересня 2016 року на базі туристично-оздоровчого комплексу «Сокільське» проведено кластерний тренінг «Розвиток організаційного потенціалу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» для представників кооперативів з Одеської, Миколаївської, Херсонської та Чернівецької областей. В рамках зазначеного заходу ознайомлено та обговорено  напрямки діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативі (СОК), відвідано технічно-інформаційні центри СОКу «Шепітчанка» (с. Долішній Шепіт, Вижницький район) та СОКу «Банилів» (с. Банилів, Вижницький район), презентовано особливості роботи, обладнання та техніку, яку використовують СОКи у своїй діяльності, проведено фестиваль-ярмарок «Скарби лісу».

З метою підвищення рівня обізнаності в сфері енергоефективності та енергозбереження 30 вересня 2016 року відбувся навчальний візит делегації Чернівецької області до Косівського району Івано-Франківської області. В рамках зазначеного візиту відбулося ознайомлення з наступними об’єктами: сонячними електростанціями, вуличним освітленням, системою опалення в закладах освіти (піролізний котел, котельня на щепі).

03, 04, 09, 10 та 11 листопада 2016 року проведено тренінги для об’єднаних територіальних громад та громад, що бажають об’єднатися, на тему: «Підтримка місцевої влади в реплікації методології проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Хотинському районі (на базі Недобоївської ОТГ), у   м. Вижниця, у смт Кельменці, у м. Заставна та у м. Герца відповідно.

16 листопада 2016 року на базі Рукшинської ОТГ проведено семінар на тему: «Використання сонячної енергії для задоволення потреб соціальних об’єктів громади та комунальних установ».

30 листопада 2016 року відбулася зустріч начальника управління міжнародного співробітництва та інвестицій обласної державної адміністрації            Г. Жебчук із координатором Чернівецької області з розвитку громад в рамках проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» О. Рудіч. В ході зустрічі обговорено питання стану імплементації третьої фази проектів, що реалізуються із залученням коштів Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, а також визначено основні напрямки співпраці на найближчу перспективу. 

Зокрема, досягнуто домовленостей щодо залучення коштів для реалізації інфраструктурних проектів, впровадження енергоефективних заходів та фінансової підтримки бізнес-ініціатив у сільських регіонах Чернівецької області у 2017 році.

 

15-16 грудня 2016 року на базі відпочинку «Кремениця» м. Вижниця проведено семінар «Розробка стратегії розвитку сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу. Побудова партнерства» для представників СОКів. В результаті семінару прийнято рішення про створення обласного об’єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

_________________________________________________________________________

 

Угоди про співробітництво між Чернівецькою областю та регіонами країн світу

У рамках укладених міжрегіональних угод Чернівецька область підтримує міжнародні зв’язки з 7 регіонами 6 зарубіжних країн, зокрема з провінцією Саскачеван (Канада), округом Швабія (Німеччина), Сучавським повітом (Румунія), департаментом Майєнн (Франція), Шльонським та Лодзьким воєводствами (Республіка Польща), Вараждинською жупанією (Республіка Хорватія). З вищезазначеними країнами Чернівецька область активно співпрацює.
1. Документ (Спільна заява «Чотири регіони для Європи») підписаний між Чернівецькою областю (Україна), Сучавським повітом (Румунія), округом Швабія (Німеччина) та департаментом Майєнн (Франція) 03 червня 2000 року (чинна).
У рамках чинної спільної заяви «Чотири регіони для Європи» представники Чернівецької області щороку беруть участь у Міжнародному футбольному турнірі та низці офіційних зустрічей керівництва партнерських регіонів.
Протягом щорічного проведення турніру відбуваються офіційні зустрічі представників влади кожного регіону на яких обговорюються питання та напрямки співпраці. Співпраця налагоджена та активно здійснюється з представниками партнерських регіонів.

2. Угоди про співробітництво між Чернівецькою областю (Україна) та Лодзьським, Шльонським воєводствами (Республіка Польща) (чинні).
Угода про міжрегіональну співпрацю Шльонського воєводства (Республіка Польща) і Чернівецької області (Україна) була підписана 23 вересня 2002 року.
Угода про співробітництво між Чернівецькою областю (Україна) та Лодзьським воєводством (Республіка Польща) була підписана 17 жовтня 2003 року.
У рамках обох вищезазначених угод налагоджено активну співпрацю. Неодноразово відбувались візити делегацій Чернівецької області до Республіки Польща, голова, заступники голови Чернівецької обласної державної адміністрації, а також голови РДА Чернівецької області взяли участь у низці міжнародних, європейських, економічних Форумів, які проводились у Республіці Польща, з метою обговорення основних питань, що стосуються майбутнього України в Європі, а саме: процеси адаптації асоціації України з Європейським Союзом, енергетична безпека та економічні реформи, умови створення сучасного місцевого самоврядування, безпека України в системі європейських і глобальних відносин та презентація інвестиційного потенціалу Чернівецької області з метою зацікавлення потенційних закордонних інвесторів.

3. Угода між Чернівецькою обласною державною адміністрацією (Україна) та Вараждинською жупанією (Республіка Хорватія) про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво (чинна).
У 2015 році за сприяння Республіки Хорватія організовано та здійснено відпочинок дітей учасників антитерористичної операції України в Хорватії.

4. Протокол про співробітництво між Чернівецькою областю (Україна) та Сучавським повітом (Румунія) (чинний).
Наразі активна робота ведеться у рамках програм міжнародного транскордонного співробітництва таких як: Спільна операційна програма «Румунія-Україна-Республіка Молдова»  2007-2013 рр. та ППС «Румунія – Україна» ЄІС на 2014-2020 роки.

Угода між Чернівецькою обласною державною адміністрацією України та адміністрацією Рязанської області Російської Федерації про принципи співробітництва та Угода між Чернівецькою обласною державною адміністрацією України та Вітебським обласним виконавчим комітетом Республіки Білорусь про співробітництво у торговельній, економічній, науково-технічній, гуманітарно-культурній та інших сферах є чинними , проте співпраця не здійснюється.
Зокрема, Чернівецькою обласною державною адміністрацією проводяться консультації з Міністерством закордонних справ України щодо розірвання Угоди про принципи співробітництва між Чернівецькою обласною державною адміністрацією України та адміністрацією Рязанської області Російської Федерації.

У свою чергу, Проект Угоди між Чернівецькою обласною державною адміністрацією (Україна) та Федеральною землею Каринтія (Республіка Австрія) про регіональне співробітництво та Проект Меморандуму про взаєморозуміння між Чернівецькою обласною державною адміністрацією (Україна) та Яською повітовою радою (Румунія) щодо співпраці у торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах є погодженими МЗС України проте потребують підписання.


 

Інформація щодо міжнародних зустрічей та заходів міжнародного характеру за участі голови та заступників голови Чернівецької ОДА протягом 2015 року

Протягом січня – грудня 2015 року відбулося 12 візитів послів та представників дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні та 26 візитів представників іноземних делегацій (Австрія, Канада, Литва, Німеччина, Польща, Румунія, США, Угорщина, Франція, Чехія, Японія). в Чернівецьку область . З них – 30 візитів протокольного характеру та 8 робочих.
Під час зустрічей обговорено наступні питання: поглиблення співпраці у різних сферах, зокрема, у сфері економіки, культури, освіти і науки, охорони здоров’я, туризму та в сфері новітніх технологій; актуальні питання щодо ситуації в Україні та Чернівецькій області; питання децентралізації та об’єднання територіальних громад; актуальний стан та проблемні питання реалізації проектів транскордонного співробітництва, а також шляхи їх вирішення; залучення в область іноземних інвестицій, проблеми корупції та шляхи їх подолання; питання реабілітації та соціальної адаптації учасників антитерористичної операції; можливості співпраці на міждержавному та міжрегіональному рівні.
Під час протокольних зустрічей з Надзвичайними та Повноважними послами Австрійської Республіки (Вольфом Дітріхом Хаймом, Герміне Поппеллер), Угорської Республіки (Ерно Кешкенем та Генеральним консулом Угорщини в м. Ужгород – Йожефом Бачкаі), Федеративної Республіки Німеччина (Крістофом Вайлем), Литовської Республіки (Марюсом Януконісом), Японії (Й.В. Шігекі Сумі), Республіки Хорватія (Томіславом Відошевічем), Республіки Польща(Генріком Літвіном), Канади (Романом Ващуком), Румунії (Корнелом Іонеску), Чехії (Іваном Почухом) налагоджено співробітництво та визначено його напрямки; висловлено впевненість у подальшій плідній співпраці та поглибленні відносин на міжрегіональному міждержавному рівні.
У ході зустрічі з Надзвичайним та Повноважним послом Хорватії в Україні Томіславом Відошевічем, а також представниками посольства було узгоджено домовленість про відпочинок в Хорватській Республіці дітей Чернівецької області сімей учасників АТО в Україні. З 18 по 29 вересня 2015 року 35 дітей з числа родин учасників АТО із Чернівців відправилися на безкоштовний відпочинок до Республіки Хорватія.
У ході зустрічі з Надзвичайним та Повноважним послом Угорщини  в Україні Ерно Кешкенем було узгоджено, а згодом й проведено (27 червня 2015 року) за сприяння Чернівецької ОДА благодійний концерт Угорського державного народного ансамблю «Кличе мене дух Закарпаття» в Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської. Зібрані кошти (15 тис.грн.) передано на лікування бійцю 80-ї аеромобільної бригади, мешканцю
с. Киселів Кіцманського району Юрію Мурзаку.
В рамках 5 робочих зустрічей керівництва Чернівецької області та представників Спільного технічного секретаріату Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» було обговорено стан впровадження транскордонних проектів, проблемні питання та шляхи їх вирішення.
Протягом 2015 року представники обласної державної адміністрації брали участь у 9 заходах міжнародного характеру, з них:
а) 3 візити до регіонів-партнерів:
15-17 лютого 2015 року представники облдержадміністрації взяли участь у VIII Форумі «Європа – Україна 2015» (м. Лодзь, Лодзьке воєводство, Республіка Польща). Під час Форуму обговорювалися наступні питання: процеси адаптації асоціації України з Європейським Союзом, енергетична безпека та економічні реформи, умови створення сучасного місцевого самоврядування, безпека України в системі європейських і глобальних відносин. Крім того, було презентовано інвестиційний потенціал Чернівецької області з метою зацікавлення потенційних закордонних інвесторів.
05-10 серпня 2015 року  представники облдержадміністрації взяли участь у XIV етапі міжнародного футбольного турніру «Чотири регіони для Європи» в м. Сучава, Румунія. У рамках зазначеного заходу обговорено питання міжнародної співпраці між регіонами-учасниками Спільної заяви «Чотири регіони для Європи».
28-29 вересня 2015 року заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Р. Сенчук взяв участь у VIII Європейському економічному Форумі – Лодзь 2015 (м. Лодзь, Лодзьке воєводство, Республіка Польща). Під час Форуму обговорювалися питання, що стосуються розробки нових інноваційних проектів, територіального маркетингу, кластерів, інвестиційної діяльності, інноваційних рішень в підприємництві, аутсортингу бізнес процесів.
б) 4 участі у діяльності спільних моніторингових та програмних комітетів програм прикордонного співробітництва:
11-12 березня 2015 року в м. Бухаресті (Румунія) за участі представника облдержадміністрації відбулися засідання Спільної робочої групи з підготовки великих інфраструктурних проектів та засідання Спільного програмного комітету з підготовки ППС «Румунія – Україна» ЄІС на 2014-2020 роки. За результатами зазначених засідань вдалося сформувати попередній основний список великих інфраструктурних проектів.
03-04 червня 2015 року представник облдержадміністрації відвідав Словаччину з метою участі у 6-му засіданні Спільного програмного комітету програми прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 роки.
22-23 вересня 2015 року представник облдержадміністрації відвідав Румунію з метою участі у засіданні Спільного моніторингового комітету Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова» Європейського інструменту сусідства та партнерства на 2007 – 2013 роки, а також у конференції «Європейські дні співробітництва». В рамках засідання розглянуто стан імплементації великомасштабних інфраструктурних проектів за Програмою, а також пропозиції щодо вирішення проблемних питань під час їх реалізації. Також учасників засідання було проінформовано про можливість продовження реалізації окремих проектів до кінця червня 2016 року.
12 жовтня 2015 року представник облдержадміністрації взяв участь у 7-у засіданні Спільного моніторингового комітету програми прикордонного співробітництва «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» Європейського інструменту сусідства та партнерства на 2007 – 2013 роки. Під час засідання спільно з представниками Єврокомісії, угорської, словацької та румунської сторін обговорено: поточний стан імплементації програми та здійснено аналіз її результатів станом на жовтень 2015 року; стан реалізації великомасштабних проектів у рамках програми; необхідність внесення відповідних змін до Спільної операційної програми;  необхідність внесення змін до бюджету технічної допомоги програми. Окрім того, в рамках засідання було обговорено зауваження Європейської комісії до тексту Спільної операційної програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» Європейського інструменту сусідства на 2014 – 2020 роки.

в)  2 участі представників облдержадміністрації в організації заходів міжнародного характеру:
24-25 вересня 2015 року управлінням взято участь в організації виїзного засідання Міжнародного Трейд-клубу в Чернівецькій області. Під час заходу представлено економічний та інвестиційний потенціал Чернівецької області задля подальшої активізації бізнесових зв’язків підприємців Чернівецької області з іншими країнами світу.
13 жовтня 2015 року в приміщенні Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича відбулося засідання у форматі «Вишеградська четвірка + Україна» щодо реформування вищої освіти за участі голови Чернівецької облдержадміністрації, голови Чернівецької обласної ради та голови Чернівецької міської ради. Крім того, в рамках зазначеного заходу відбулася протокольна зустріч першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації з головами делегацій Вишеградської групи та з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Іваном Почухом.
 

На 2016 рік заплановано:
- відрядження делегації Чернівецької області на чолі із заступником голови – керівником апарату Чернівецької облдержадміністрації Р. Сенчуком в м. Лодзь (Лодзьке воєводство, Республіка Польща) 13-16 березня 2016 року з метою ознайомлення з польським досвідом реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади;
- відрядження голови облдержадміністрації О. Фищука з метою участі у ІІ Європейському конгресі місцевого самоврядування, що відбудеться 05-06 квітня 2016 року в м. Краків (Республіка Польща) під гаслом: «Сучасне самоврядування – мешканці, співпраця, інновації»;
- участь делегації Чернівецької області у черговому етапі міжнародного футбольного турніру «Чотири регіони для Європи», який відбудеться у серпні 2016 року.

 

 

 

Інформація про виконання Указу Президента України від 05.03.2002 № 217               «Про порядок здійснення зовнішніх зносин Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями»

за І півріччя 2016 року

 

 

Упродовж І півріччя 2016 року управління міжнародного співробітництва та інвестицій Чернівецької обласної державної адміністрації здійснювало функції щодо ре­алі­за­ції дер­жав­ної полі­ти­ки у сфері зов­ні­ш­ніх зносин в межах ком­петенції, а також ор­га­ні­зовувало та про­то­кольно забезпечувало представництво облас­ної державної адміністрації вміжнародних від­но­синах.

Робота управління була зо­се­реджена на та­ких ос­новних на­прям­ах:

1. Організаційно-протокольне забезпечення представництва обласної державної адміністрації в міжнародних відносинах відповідно до Державного Протоколу України та загальновизнаних у міжнародній практиці принципів, правил і норм.

Протягом І півріччя 2016 року здійснено 3 закордонні відрядження посадових осіб Чернівецької обласної державної адміністрації.

Так, 24-26 січня 2016 року на запрошення Інституту Східноєвропейських досліджень від 16 грудня 2015 року та з метою участі у IX Форумі Європа – Україна голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук здійснив візит до м. Лодзь (Лодзьке воєводство, Республіка Польща). У ході Форуму Європа – Україна розглянуто широке коло питань, що стосуються політичної, соціально-економічної, безпекової ситуації в Україні, зокрема, обговорено ключові питання модернізації та розвитку економічного потенціалу України, питання реформ.

Крім того, у рамках заходу Олександр Фищук виступив з презентацією: «Економічний потенціал Чернівецької області: стан та перспективи розвитку», а також взяв участь в панельній дискусії на тему: «Стан та перспективи розвитку транскордонного співробітництва».

13-16 березня 2016 року на запрошення маршалека Лодзького воєводства Вітольда Стемпеня від 25.01.2016 №PWII.0442.7.1.2016.BR та від 17.02.2016 №PWII.0442.7.1.2016.BR делегація Чернівецької області на чолі із заступником голови – керівником апарату Чернівецької обласної державної адміністрації  Русланом Сенчуком здійснила візит в м. Лодзь (Лодзьке воєводство, Республіка Польща) з метою ознайомлення з польським досвідом реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

В рамках заходу обговорювалися теми функціонування, трансформації, а також організаційні завдання та процедури прийняття рішень в місцевих органах влади на прикладі Лодзького регіону. Програма заходу була пов’язана з проектом, який реалізується Фондом освіти та розвитку громадянського суспільства FERSO для місцевих органів виконавчої влади України та Республіки Молдова.

05-06 квітня 2016 року голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук здійснив візит до м. Краків (Республіка Польща) з метою участі у II Європейському конгресі місцевого самоврядування під гаслом: «Сучасне самоврядування – мешканці, співпраця, інновації». У рамках Конгресу розглянуто питання семи тематичних напрямків, зокрема, фінансів, навколишнього середовища, економіки, суспільства, інновацій, відновлення, економічного самоуправління. Крім того, Олександр Фищук виступив з доповіддю на тему: «Добросусідство в Європі: співпраця між регіонами-партнерами».

Організовано 9 візитів іноземних делегацій в область, в тому числі:

- посли та представники дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні: 

- протокольна зустріч в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Руслана Сенчука з керівником економічного відділу Посольства Франції в Україні (08 квітня 2016 року). Під час зустрічі обговорено питання співпраці підприємницьких структур Франції та Чернівецької області, зокрема, реалізації спільних проектів із залученням інвестиційних коштів з Франції;

-протокольна зустріч в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Руслана Сенчука з Надзвичайним та Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Еліавом Бєлоцерковські (12 квітня 2016 року). У рамках зустрічі обговорено питання співпраці у сфері економіки, культури, освіти та туризму. Зокрема, наголошено на те, що в Чернівецькій області створено сприятливі умови для задоволення та розвитку релігійних та культурних потреб єврейської громади. Насамкінець сторонами висловлено впевненість у подальшій плідній співпраці, поглибленні відносин та участі у спільних проектах для зміцнення дружніх стосунків єврейського та українського народів;

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука зНадзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Русланом Болбочаном (18 квітня 2016 року). Під час зустрічі обговорено питання співпраці в культурній, економічній та туристичній сферах. Особливу увагу приділено міжнародному співробітництву та участі у спільних проектах, зокрема на міжрегіональному рівні. Також, було обговорено питання, які пов’язані з Дністровською гідроелектростанцією, міжнародними автомобільними пунктами пропуску, покращенням дорожньої інфраструктури. Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Молдова в Україні поінформував про проведення на початку червня 2016 року в м. Чернівці тристороннього економічного форуму за ініціативи торгово-промислових палат  Республіки Молдови, України та Румунії;

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з Генеральним консулом Угорщини в м. Ужгород Йожефом Бугайла (11 травня 2016 року), під час якої обговорювалися питання поглиблення співпраці на міжрегіональному рівні, а також питання співробітництва у сферах економіки, культури, туризму, залучення інвестицій у лісопереробну галузь та сільське господарство. Також, представниками угорської сторони було повідомлено про намір в м. Чернівці Почесне консульство Угорщини.

-іноземні делегації:

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з делегацією Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України у складі Пекки Гюютіайнена (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Фінляндія), Конрада Вудтке (стратегічого радника з питань реформування публічного нагляду), Олександра Сизоненка (фахівця-помічника стратегічного радника з питань реформування публічного нагляду, Україна), Фіони Колдвелл (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Великобританія), Міхая Барбуту (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Румунія), Єссе Сеппала (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Фінляндія), Станіслава Безовскі (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Болгарія), Ахіма Штауденмайєра (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Німеччина), Яспера Рітцеми (фахівця відділу регіонального співробітництва КМЄС, Нідерланди), Тійта Матсулевича (радника зі стратегічних комунікацій КМЄС, Естонія), Іванни Ільченко та Ганни Стрілецької (асистентів відділу регіонального співробітництва КМЄС, Україна) (14 січня 2016 року). У ході зустрічі обговорено питання цивільної безпеки у Чернівецькій області, реформ правоохоронних органів, боротьби з корупцією, децентралізації влади;

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ у складі керівника проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні» Андреаса фон Шуманна (Німеччина), міжнародного радника з питань децентралізації Кейтлін Крюгер (Німеччина), радника з питань децентралізації Романа Іванова (Україна), перекладача Лариси Олексишиної (Україна) (22 березня 2016 року). У ході зустрічі обговорювалися питання започаткування в Чернівецькій області проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні». Метою  проекту є надання сприяння в реалізації реформи місцевого самоуправління в Україні. Також, під час зустрічі німецькою стороною поінформовано, що зазначений проект впроваджуватиметься як пілотний у Чернівецькій та Полтавській областях;

- протокольна зустріч голови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з румунською делегацією на чолі з Міністром-делегатом з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії Даном Стоенеску (01 квітня 2016 року). Під час зустрічі сторони вшанували пам’ять жертв комуністичного режиму, розстріляних в урочищі Варниця неподалік села Біла Криниця Глибоцького району, а також обговорили питання належного забезпечення прав румунської громади в області, підтримки румуномовних видань, подальшого функціонування румуномовної редакції обласного телебачення, реформи місцевого самоврядування та функціонування румуномовних шкіл на території Чернівецької  області;

- протокольна зустрічспівголів Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин за участі в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Руслана Сенчука, першого секретаря Посольства України в Румунії Руслана Гідори, заступника Міністра культури України з питань європейської інтеграції, голови Української частини Комісії Андрія Вітренка, начальника відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, члена Української частини Комісії Віктора Григи, головного спеціаліста відділу з питань охорони культурної спадщини, національностей та релігії управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Мирослава Медвідя, головного спеціаліста відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної освіти та соціального захисту управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Ольги Остафій з української сторони та за участі державного секретаря Міністерства закордонних справ Румунії, голови Румунської частини Комісії Віктора Александру, Посла Румунії в Україні Корнела Іонеску, директора та секретаря Румунської частини Комісії Оана Роговіяну, другого секретаря Посольства Румунії в Україні Іона Навала, другого секретаря Міністерства закордонних справ Румунії Крістіни Марінеску з румунської сторони (07.04.2016). В рамках зустрічі обговорено питання можливості сприяння розвитку діяльності української громади в Румунії та румунської громади в Україні для зближення обох народів, а також збереження культури та національної ідентичності меншин, які є одними з найважливіших в рамках Змішаної міжурядової Українсько-Румунської комісії, основним завданням якої є задоволення всіх викликів, які стоять перед українцями та румунами в усіх сферах діяльності;

- протокольна зустрічголови Чернівецької обласної державної адміністрації Олександра Фищука з представниками румунської делегації у складі державного секретаря з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії Петре Гурана, Генерального консула Румунії в м. Чернівці Елеонори Молдован, віце-консула Румунії в м. Чернівці Іонелом Іваном (14 червня 2016 року). У ході зустрічі обговорювалися актуальні питання щодо впровадження реформ освіти та охорони здоров’я на місцевому рівні. Також під час зустрічі сторони обговорили питання співпраці в рамках транскордонних проектів, наголосивши на важливості розвитку в контексті єдиної європейської спільноти. Наприкінці зустрічі державний секретар з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії Петре Гуран повідомив про відкриття Центру румунської інформації у селищі міського типу Солотвино Тячівського району Закарпатської області. Водночас державний секретар з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії зазначив, що подібний Центр заплановано відкрити у с. Мамалига Новоселицького району Чернівецької області.

 

     2. Співробітництво за Програмою прикордонного співробітництва                «Румунія-Україна-Молдова» в рамках Європейського інструменту сусідства і партнерства 2007-2013 рр.

29 січня 2016 року відбулося чергове засідання експертної групи щодо стану виконання та готовності до завершення великомасштабного транскордонного проекту «Попередження і захист від паводків у верхній частині басейнів річок Сірет та Прут шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматизованими станціями – EASTAVERT» за участі в. о. заступника голови облдержадміністрації В. Усика та інших представників адміністрації, заступника начальника управління Дністровсько-Прутського БУВР В. Боровця, представників науково-технічної ради ДП «Чернівецького інституту землеустрою» та підрядних організацій.

В результаті засідання було прийнято рішення створити групу спеціалістів, які будуть упродовж лютого-квітня 2016 року приймати в експлуатацію автоматизовані станції від субпідрядника, забезпечувати їх подальше обслуговування, а також проводитимуть разом з фахівцями субпідрядника БУВР їх тестування і калібрування вимірювань при роботі в системі з диспетчерськими структурами; передати офіційно учасникам проекту наявні оновлені DEM, цифрові картографічні матеріали із відповідним описом вмісту та внесеними у базу даних метаданими згідно вимог стандартів по їх наповненню; опрацювати надані матеріали упродовж лютого та внести, за необхідності корективи відповідно до чинних Технічних вимог.

3 лютого 2016 року представники облдержадміністрації прийняли участь у ІІІ Робочій зустрічі семінару цільових груп великомасштабного проекту «Попередження і захист від паводків у верхній частині басейнів річок Прут і Сірет шляхом впровадження сучасної системи моніторингу з автоматичними станціями – EASTAVERT» (MISETC966) Спільної операційної програми ЄС «Румунія-Україна-Республіка Молдова» з питань реалізації проекту в зонах міської забудови у містах Чернівці, Новоселиця і Сторожинець, яка відбулася в приміщенні Чернівецької міської ради.

25 березня 2016 року в облдержадміністрації під головуванням заступника голови – керівника апарату Р. Сенчука відбулася нарада щодо стану та проблемних питань реалізації транскордонних проектів у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013»  за участі виконавців та менеджерів проектів.

20 травня 2016 року представник облдержадміністрації взяв участь у засіданні Спільного моніторингового комітету, яке відбулося у Бухаресті, під час якого розглядались питання щодо першого конкурсного відбору у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна» ЄІС 2014-2020.

 

3. Співробітництво в рамках Програми розвитку ООН в Україні.

В рамках реалізації третьої фази проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Чернівецькій області відібрано 8 районів – учасників проекту, а саме: Хотинський, Заставнівський, Кіцманський (основні райони), Путильський, Сторожинецький, Новоселицький, Герцаївський та Кельменецький (реплікаційні райони).

Громадськими організаціями відібраних населених пунктів реалізація мікропроектів здійснюється за наступними напрямками:

-         пілотний проект з енергозбереження;

-         проект з інноваційного енергозбереження;

-         реплікаційний проект з енергозбереження;

-         реплікаційний проект з інноваційного енергозбереження.

З метою забезпечення ефективної реалізації умов проекту у кожному відібраному районі проведено засідання районних форумів місцевого розвитку, затверджено 29 мікропроектних пропозицій загальною вартістю 8,507 млн. грн.

В січні 2016 року в смт Берегомет Вижницького району Чернівецької області проведено виїзний семінар-тренінг «Особливості впровадження третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

22 червня 2016 року в с. Бурдюг Кельменецького району Чернівецької області відбулося урочисте відкриття фельдшерсько-акушерського пункту в рамках реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зроблено капітальний ремонт будівлі як ззовні так і всередині, придбано нове обладнання.

 

 

 

 

 

 

 

-