В облдержадміністрації відбувся семінар-практикум з представниками новостворених об’єднаних територіальних громад

16.04.2018 | 17:12
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

16 квітня у Чернівецькій обласній державній адміністрації за участю заступника голови облдержадміністрації Василя Гостюка, посадових осіб та експертів з питань децентралізації відбувся семінар-навчання з представниками десяти новостворених ОТГ щодо підготовки інвестиційних паспортів та проектних заявок на розподіл інфраструктурної субвенції.

Василь Гостюк наголосив на тому, що, зважаючи на внесені зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, виконавчі комітети міських, селищних, сільських рад матимуть лише два місяці на подання проектних заявок на весь обсяг коштів, передбачений ОТГ на відповідний бюджетний період.

Кошти субвенції відтепер можна спрямовувати і на капітальний ремонт об’єктів комунальної інфраструктури, а також на капітальний, а не поточний ремонт вулиць і доріг, які є складовими автомобільних доріг державного значення. Однак проекти повинні бути спрямовані, перш за все, на покращення якості життя громади. Необхідно врахувати потребу щодо реалізації таких проектів розвитку територіальних громад, як створення нового освітнього простору в школах, створення Центрів надання адміністративних послуг, Центрів безпеки та медичних амбулаторій в ОТГ.

При цьому всі проекти повинні відповідати державним будівельним нормам та стандартам, які передбачають реалізацію заходів з енергозбереження будівель і споруд, та обов’язково враховувати потреби осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Також було наголошено на важливості підготовки інвестиційних паспортів об’єднаних територіальних громад. Перш, ніж залучити інвестора, громади повинні продемонструвати наявні та потенційні ресурси. Адже інвестор має зрозуміти, який потенційний прибуток він зможе отримати, якщо вкладатиме кошти в розвиток свого бізнесу на території ОТГ.

У ході семінару представники ОТГ активно задавали питання, зокрема, щодо напрямків використання коштів субвенції. Фахівці надали кваліфіковане роз’яснення щодо механізму спрямування коштів та особливостей оформлення проектних заявок.

 

Пакет документів, який необхідно надати до переліку проектів:

·        для проектів, які передбачають придбання обладнання, розроблення програмного забезпечення та інші заходи, надаються документи щодо підтвердження вартості цих проектів (три цінові пропозиції);

·        для проектів, які передбачають будівництво, подаються:

-        копія зведеногоикошторисного розрахунку;

-        копія звіту за результатами експертизи проектів будівництва;

-        копія рішення про затвердження проектної документації;

-        документи щодо форми власності та класів наслідків (відповідальності);

-        довідка, що підтверджує приналежність об’єкта інфраструктури до комунальної власності;

-        рішення сесії про затвердження плану соціально-економічного розвитку ОТГ та витяг з плану, де вказуються проекти, що пропонуються до фінансування.

-