В облдержадміністрації обговорили внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області

12.07.2018 | 15:30
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

12 липня відбулося засідання регіональної робочої групи з інформаційно-методичного супроводу реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації владних повноважень.

Мета засідання  –  обговорення проекту рішення Чернівецької обласної ради «Про внесення змін до рішення 32-ї сесії обласної ради VI скликання від 28 травня 2015 року №1-32/2015 «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області (зі змінами)», який разом з відповідними матеріалами направлено для розгляду на засідання чергової сесії Чернівецької обласної ради.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк, посадовці облдержадміністрації, фахівці Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області, спеціалісти з питань децентралізації.

Експерти висловлювали думку щодо необхідності дотримання критеріїв спроможності, добровільності в конфігурації об’єднаних територіальних громад, запропонованих в новому Перспективному плані. Мова йде про Хотинську, Тарашанську, Сокирянську, Кельменецьку, Брусницьку, Ставчанську, Киселівську, ВанчиковецькуОТГ.

Наголошувалося на тому, що утворювати неспроможні та малочисельні громади до 10 тис. населення недоцільно, оптимальним є чисельність громад від 10 до 25 тис. мешканців.

Під час засідання Василь Гостюк наголосив, що перш за все, у Перспективному плані формування територій громад Чернівецької області необхідно керуватися на лише принципом добровільності громад, але й враховувати їх майбутнє існування, думати про їх подальше життя, про фінансову спроможність громад. «Поряд з цим, варто розуміти нашу спільну відповідальність за добробут населення територій, на яких створені ОТГ», - додав посадовець.

-