Уряд створив Експортно-кредитне агентство

09.02.2018 | 14:20
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

7 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення Експортно-кредитного агентства та затвердив його установчі документи. Агентство буде діяти у формі приватного акціонерного товариства (ПрАТ).

Відповідальним за виконання дій, пов’язаних із здійсненням розміщення акцій приватного акціонерного товариства визначається Мінекономрозвитку. Статутний капітал Експортно-кредитного агентства становитиме 200 млн. грн. і забезпечуватиметься з коштів державного бюджету.

У рамках рішення Уряд затвердив Статут ПрАТ “Експортно-кредитне агентство”, Положення про наглядову раду, про правління, про ревізійну комісію Агентства, Порядок проведення конкурсного відбору кандидатів на посаду члена наглядової ради Експортно-кредитного агентства.

Експортно-кредитне агентство сприятиме переходу України від сировинного експорту до експорту товарів і послуг з доданою вартістю.

Наталія Микольська, заступник Міністра – Торговий представник України зазначила, що прийняття документу є послідовним кроком для запуску системи державної підтримки та просування українських експортерів, а це, в свою чергу, - одним із ключових пріоритетів Мінекономрозвитку на поточний рік.

“Запуск Експортно-кредитного агентства дуже важливий для захисту українських експортерів від ризиків неплатежів, фінансових втрат, та доступного фінансування. Ми працюємо над тим, щоб ЕКА було ефективною інституцією з прозорими процесами і корпоративним управлінням, діяльність якої відповідає найкращим міжнародним практикам”, - зазначила під час виступу на засіданні Уряду Наталія Микольська.

Після запуску Експортно-кредитне агентство здійснюватиме страхування, перестрахування і надання гарантій за договорами, які забезпечують розвиток експорту. Воно також братиме участь у виконанні програм часткової компенсації відсоткової ставки за експортним кредитом і надаватиме консультації експортерам. Це послідовний крок у рамках політики Мінекономрозвитку з підтримки українських виробників, що підвищить конкурентоспроможність останніх на світових ринках.

Дізнатися більше інформації, а також переглянути презентацію про Експортно-кредитне агентство можна за посиланням http://bit.ly/2BLpooF.

За інформацією Мінекономрозвитку

-