Турист потребує транспортного сполучення – Олександр ФИЩУК

16.04.2018 | 14:10
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

«І це є головною умовою розвитку туристичної галузі в області», – сказав кореспондентам програми «Громадське радіо у твоєму місті» голова Чернівецької обласної державної адміністрації у відповідь на їхнє запитання про не співвимірність неймовірної краси міста й незначної кількості його відвідувачів.  

– Головне питання – як до нас доїхати, – наголосив посадовець. – А це непросто. Та коли б відновити зв’язок усіх прикордонних областей України і запустити потяг із Одеси до Вінниці, відтак до Чернівців, Івано-Франківська, Ужгорода, а звідти до Угорщини та Словаччини, – а ще 10 років тому такий маршрут існував, – ми б не тільки зв’язали чорноморські та карпатські туристично-рекреаційні зони, а здійснили б революційний поворот у логістиці України й навіть Європи. Адже з чернівецького боку – ще й Румунія, а зі Львівського – Польща.  Втім, подібне можливе лише засприяння Мінінфраструктури і ПАТ «Укрзалізниця». Поки ж що у нас навіть зв’язок із Києвом не вельми активний.

Та, мабуть, найбільшого розвитку нині потребує автомобільний зв’язок і створення нових пунктів пропуску на кордонах. Відкриють ворота до Європи пункти пропуску «Шепіт» та «Руська» на Путильщині. Але для цього потрібно зробити ще 300 кілометрів під’їзних доріг до них і звести 2 мости, знесені стихією 2008/2010 років. Та ще 2 мости через річку Чермош у районі села Усть-Путила. Ті мости Буковині та Європі дали би прямий вихід на Івано-Франківщину, Тернопілля та й усю Україну. До слова, автомобільний пункт пропуску «Руська» з румунської сторони вже збудований. Нам же обіцяють субвенцію на нього лише 2019-го, а на «Шепіт» – ще пізніше, 2020-го. За це несе відповідальність Державна фіскальна служба України.     

-