Олександр Фищук: Свідченням постійної роботи обласної виконавчої влади над покращенням умов життя людей з особливими потребами є відкриття оновленого корпусу Петричанського психоневрологічного будинку-інтернату

13.02.2018 | 15:07
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Сьогодні, 13 лютого, за участі голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука відбулося відкриття оновленого після реконструкції 1–го корпусу Петричанського психоневрологічного будинку-інтернату.

«Наша країна переживає сьогодні непрості часи, і бойові дії на Сході України змушують нас спрямовувати значні ресурси на зміцнення обороноздатності держави. Та попри все це, Україна живе та розвивається. За останні три роки в нашій державі та в області зокрема сталося чимало позитивних зрушень. Свідченням цьому є сьогоднішній захід – покращення умов для підопічних Петричанського психоневрологічного будинку-інтернату, - зазначив Олександр Фищук. – У 2018 році ми відкрили Йорданештську ЗОШ I-III ступенів на 600 місць, що також розташовується на Глибоччині. Освіта, медицина, соціальний захист населення – це пріоритети для обласної виконавчої влади, ми й надалі спрямовуватимемо всі зусилля, щоб покращити надання послуг населенню Буковини».

Спілкуючись із представниками засобами масової інформації, Олександр Фищук поінформував, що в цілому на потреби соціального захисту населення у 2018 році передбачено близько  11 млн. грн. на противагу 9, 5 млн. грн. у минулому році. На капітальний ремонт 1–го корпусу Петричанського психоневрологічного будинку-інтернату виділено кошти у сумі 743,1 тис. грн. з обласного бюджету. Роботи тривали протягом шести місяців. «У 2018 році ми запланували різного виду ремонтні роботи у багатьох інтернатних закладах області, зокрема, у Нижньо-Станівецькому чоловічому психоневрологічному будинку-інтернаті, що на Кіцманщині», - повідомив посадовець.

Директор Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Віталій Савкін наголосив, що вже сьогодні 36 вихованців будинку-інтернату переїдуть жити до нових комфортних кімнат. «Для них це дуже важливо – мати свій особистий  простір – комфортний та безпечний. Підопічні навіть обирали колір стін кімнат, який їм до вподоби», - відзначив Віталій Савкін.

Директор будинку - інтернату Юрій Олар поінформував, що в ході капітального ремонту було підготовлено для проживання  підопічних 11 житлових кімнат, зокрема: проведено електромережу, було замінено віконні та дверні блоки на металопластикові, пошпакльовано та пофарбовано стіни, влаштовано покриття з ламінату на поверхню підлоги. Після здійснених оздоблювальних робіт кожну кімнату оснащено новими сучасними меблями.  Також під час робіт здійснено ремонт зовнішньої мережі каналізації, душової кімнати, кухні, після проведення сантехнічних робіт підготовлено сучасний санвузол, також проведено утеплення горища – розібрано засипку горищних перекриттів, розібрано дощаті перекриття та утеплено перекриття (покрито мінеральною ватою), влаштовано прокладну пароізоляцію та гідроізоляцію. Адже забезпечення зберігання тепла в нинішній час є необхідною умовою функціонування кожної установи.

Під час капітального ремонту житлового корпусу №1 також проведено капітальний ремонт сходів, які були оснащені пандусом біля дверей, що створює належні умови для людей з обмеженими можливостями.

-