Обласна державна адміністрація закликає громадськість долучитися до процесу доопрацювання перспективного плану формування територій громад Чернівецької області

13.02.2018 | 15:10
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Реформа децентралізації в державі триває третій рік, не збавляючи темпів. Але уже зараз її можна назвати найбільш успішною. І саме 2018 рік повинен стати визначальним у процесі об’єднання громад. Адже в ході наради з керівництвом регіонів під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, котра відбулася минулого тижня, регіони отримали низку важливих завдань, частину яких вони повинні виконати до 1 квітня цього року. Від обласної державної адміністрації на нараді був присутній заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк.

Мінрегіон на даному етапі впровадження реформи визначив за необхідне завершити розробку, супроводження, погодження та внесення для затвердження Урядом перспективних планів формування територій громад в межах 100% території відповідної області.

Районні ради районів, у яких утворено об’єднані територіальні громади, повинні здійснити передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність таких об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

Також обласні державні адміністрації повинні розглянути питання щодо оптимізації структури та граничної чисельності працівників РДА у тих районах, територія яких на 100% покрита ОТГ, та сформувати пропозиції для районів, територія яких покрита об’єднаними територіальними громадами більше, як на 50%. У Чернівецькій області таких районів два: Сторожинецький та Путильський.

Обласна державна адміністрація розпочинає широке громадське обговорення питання щодо змін до перспективного плану з метою його доопрацювання та усунення так званих «білих плям», закликаючи представників громадськості та жителів територіальних громад активно долучитися до роботи.

Також, виїжджаючи в кожен населений пункт, де триває процес добровільного об’єднання, посадові особи обласної державної адміністрації та експерти з питань децентралізації проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо переваг від впровадження реформи.

На цей час розроблено план-графік виїздів у населені пункти Кельменецького району, оскільки він єдиний в області, де ще й досі не утворено жодної ОТГ. Найближчим часом будуть сформовані графіки виїздів в інші райони, а саме в села, які ще вагаються з прийняттям рішення щодо створення об’єднаних територіальних громад або приєднання до існуючих ОТГ.

З діючим Перспективним планом формування територій громад Чернівецької області можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Чернівецької облдержадміністрації за посиланням: http://bukoda.gov.ua/page/detsentralizatsiya-vladi-v-chernivetskii-oblasti

Пропозиції та зауваження просимо направляти на адресу Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної державної адміністрації: вул. М. Грушевського, 1, м. Чернівці, 58010, тел. 51-15-50,  або на електронну пошту: deccvoda@gmail.com

-