Обласна державна адміністрація системно працює з об’єднаними територіальними громадами з метою підвищення їх спроможності

09.02.2018 | 16:51
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Під час наради під головуванням голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука з головами об’єднаних територіальних громад області та представниками Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність ОТГ, котра відбулася 7 лютого, крім земельних питань, було обговорено також питання, що стосуються підвищення рівня спроможності об’єднаних територіальних громад Чернівецької області.

Зокрема, директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний розповів про стан формування інвестиційних паспортів об’єднаних територіальних громад Чернівецької області. Було наголошено на тому, що одним з першочергових завдань є проведення інвентаризації наявної ресурсної бази об’єднаних територіальних громад області, утворених впродовж 2015-2017 років, вивчення реальних потреб та можливостей, які забезпечуватимуть мешканців відповідної території якісними адміністративними, освітніми, соціально-культурними  послугами.

На цей час триває робота над формуванням інвестиційних паспортів об’єднаних територіальних громад. Зразок паспорту продемонстрований на прикладі Рукшинської ОТГ, до складу якого входить інформація про територію (основні цифри та факти для інвестора, природно-географічні та кліматичні умови, освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля, трудові ресурси, структура економіки, доходи бюджету, інвестиційний розвиток) та пропозиції для інвесторів (пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій а також земельні ресурси для інвестицій).

Також було зазначено, про те, що Мінрегіоном розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України про розподіл коштів субвенцій. Обласна державна адміністрація погодила проект постанови із зауваженнями щодо необхідності виправлення площі по трьох ОТГ – Мамаївській, Кострижівській та Юрковецькій і надала підтверджуючі матеріали.

«Не варто гаяти час, необхідно уже визначатися з пріоритетними напрямками та оформляти проектні заявки на проекти, які фінансуватимуться у 2018 році за рахунок коштів інфраструктурної субвенції, щоб до кінця року встигнути якісно виконати передбачені проектами роботи», - наголосив Віктор Подорожний.

Крім того, у Чернівецькій області триває процес розбудови мережі Центрів надання адміністративних послуг з метою створення доступних, зручних умов для отримання адміністративних послуг, запобігання проявам корупції під час надання цих послуг.

Віктор Подорожний зазначив, що на даний час в області функціонують 17 ЦНАПів: 11 – при усіх районних державних адміністраціях, 2 – у містах обласного значення (м. Чернівці та м. Новодністровськ), 4 – в ОТГ (Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській та Великокучурівській). Станом на 01.01.2018 рік ЦНАПами області надано 147985 послуг, що на 38,2% більше, ніж станом на 01.01.2017 рік.

На перспективу планується відкриття ще 13 ЦНАПів. Адже, щоб покрити територію області мережею ЦНАПів із доступністю в межах 10 хвилин необхідне функціонування 30 ЦНАПів, що дозволить забезпечити 95,5% мешканців області якісними та доступними адміністративними послугами

Крім того, облдержадміністрація протягом року планує проводити моніторинг роботи ЦНАПів з метою підвищення показників їх ефективності, а саме: професійності, результативності, своєчасності, гендерно-орієнтованого сервісу, зручності та доступності.

-