На факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбулася презентація виставки «УПА – відповідь нескореного народу»

07.03.2018 | 17:37
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

6 березня за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Михайла Павлюка у приміщені факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація виставки «УПА – відповідь нескореного народу».

Захід відбувся за сприяння  управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Виставка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого державного архіву СБУ.

У відкриті виставки взяли участь учасники АТО, викладачі та студенти Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, представники органів державної влади, музейних установ та громадськості.

У виступі Михайло Павлюк зауважив що виставка є вкрай важливою саме для студентської молоді, вона показує цілісну картину протистояння Організації українських націоналістів та Української повстанської армії з нацистським і комуністичним тоталітарними режимами під час Другої світової війни та повоєнний час.

Посадовець закликав студентів проявляти свідому громадську позицію, адже вони можуть самі ознайомлюватися з виставкою та доносити правдиву українську історію до свої рідних, колег та друзів.

Михайло Павлюк запевнив, що спільно з управлінням культури облдержадміністрації, докладе зусиль, щоб інформаційні стенди знаходились на факультеті якомога більше та знаходили своїх читачів, спраглих до історичної правди студентів.

Представляючи виставку,  доцент кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Ганна Скорейко наголосила: «Інформаційні стенди представляють студентам та викладачам правдиву українську історію - про справжніх народних захисників, борців за незалежність України — Українську повстанську армію. Армію, яку ОУН створила на вимогу народу саме для захисту народу від усіх поневолювачів».

          

-