Інформація щодо посилення контролю тендерних процедур на постачання природного газу задля безперебійного проходження опалювального сезону в області

14.02.2018 | 09:01
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

13 лютого обласна державна адміністрація листом № 01.51/30-285 від 13.02.2018 поінформувала структурні підрозділи облдержадміністрації, у сфері управління яких знаходяться комунальні підприємства, районну виконавчу владу, об'єднані територіальні громади, Чернівецьку міську раду, про наступне.

У Чернівецькій області в окремих випадках спостерігаються негативні наслідки проведення тендерних процедур із закупівлі природного газу бюджетними установами та організаціями на 2018 рік. Так, на ринку природного газу спостерігається присутність недобросовісних постачальників, які під час проведення тендерних процедур свідомо занижують вартість природного газу для подальшої перемоги у відкритих торгах. Разом з цим, після підписання договору на постачання природного газу такі постачальники збільшують ціну природного газу шляхом підписання додаткових угод, в результаті чого вартість природного газу може значно перевищувати ринкову. Також відомі факти неотримання постачальником підтвердженого обсягу природного газу у оператора єдиної газотранспортної системи України ПАТ «Укртрансгаз» (далі – Оператор ГТС).
З метою попередження дій, що становлять загрозу сталому та безперебійному проходженню опалювального сезону, при підписанні договору із переможцями тендерних процедур на постачання природного газу обласна державна адміністрація рекомендує перевіряти наявність:
- діючої ліцензії на постачання природного газу;
-достатньої кількості кваліфікованих працівників в штаті товариства, які обслуговуватимуть бюджетні установи та організації;
-офісних приміщень із затвердженим графіком роботи, куди б споживач зміг звертатись для вирішення організаційно-правових питань (проблем);
- оформлених статутних документів згідно чинного законодавства України;
- позитивних прикладів, відгуків роботи підприємства щодо добросовісного виконання договорів на постачання природного газу бюджетним установам та організаціям за останні роки.

Необхідно також зазначити, що у разі, якщо постачальник газу, що переміг у тендері свідомо занизив пропозицію ціни природного газу, яка є явно нижчою за ринкову, замовник проведення тендерних процедур вправі звернутись до нього з вимогою надання гарантійного листа із підтвердженням того, що надавач послуг постачатиме природний газ за ціною, за якою він переміг у тендері.

Окрім того,якщо після підписання договору, постачальник одразу надасть споживачу одну чи декілька додаткових угод про збільшення вартості природного газу, споживач має право розірвати з таким постачальником договір на підставі пп.18 п.5 Розділу II Правил постачання природного газу, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496.
Відповідно до п.1 глави 5 Розділу VI Кодексу газорозподільних мереж затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015№2494, санкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальник договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період, а також відсутності простроченої заборгованості за попереднім договором.
Варто відмітити, що переможець тендерних процедур зобов’язаний подати до Оператора ГТС номінації та/або місячну номінацію по точках входу та точках виходу в установленому порядку. Наявність підтвердженого обсягу природного газу споживача доводиться до відома ПАТ «Чернівцігаз» (далі – Оператор ГРМ) у встановленому законодавством порядку Оператором ГТС, а до відома споживача – його постачальником. 
Окрім того, після підписання договору на постачання природного газу cпоживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з газорозподільних мереж та можливості забезпечення постачання їм природного газу, зобов’язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об’єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
Прошу звернути увагу на рекомендації обласної державної адміністрації під час проведення тендерних процедур по закупівлі природного газу бюджетними установами та організаціями.

-