Голова облдержадміністрації доручив активізувати роботу щодо поглиблення міжнародного співробітництва Чернівецької області

13.02.2018 | 18:53
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

12 лютого начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Ганна Жебчук поінформувала під час апаратної наради про підсумки роботи управління за 2017 рік.

Зокрема, вона повідомила, що протягом 2017 року управлінням міжнародного співробітництва та європейської інтеграції організовано та проведено 38 офіційних (протокольних) зустрічей керівництва Чернівецької області що майже у 3 рази більше ніж у 2016 році (за 2016 рік - 13 офіційних зустрічей).

Загалом, за результатами вищезазначених зустрічей та фінансової підтримки дипломатичних установ Австрії, Румунії, Молдови, Індії, Японії, Угорщини, Польщі в області впродовж 2017 року проведено фестиваль йоги та релаксації; 3 фотовиставки, 6 виставок митців, 2 театральні вистави, 3 концерти, літературні читання, заходи в рамках року Японії в Україні та висадку алеї сакур, оздоровлення  дітей у літньому таборі, урочистості з нагоди відзначення національних свят, пам’ятних дат видатних постатей.

«Чернівецька область має 8 чинних міжрегіональних угод з 8 регіонами 7 зарубіжних країн, - зазначила посадовець. – За участю партнерських регіонів іноземних держав в області проведено міжнародний фестиваль традиційної культури «Буковинська Маланка», XVIетап проекту «Чотири регіони для Європи», зустрічі з підготовки та реалізації спільних проектів з партнерськими регіонами».

Чернівецька область - активний учасник міжрегіонального та транскордонного співробітництва, що яскраво проявляється через призму імплементації цілої низки різноманітних проектів. Так, завдяки тісній та налагодженій роботі з нашими румунськими та молдавськими партнерами у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» Європейського інструменту сусідства та партнерства за 2015-2017 роки вдалося успішно реалізувати 28 проектів транскордонного співробітництва за 11-ма напрямками на суму більше 13 млн. євро.

Для реалізації 8 проектів залучено близько 900 тис. євро грантових коштів, або більше 27% бюджету програми територіального співробітництва країн Східного Партнерства «Україна - Молдова» 2014-2020.

В рамках реалізації спільного проекту Австрійського Агенції Розвитку та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей» реалізовано 4 мікропроекти з розвитку об’єктів соціальної сфери на селі на суму 1,7 млн. грн. та створено сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Добрі газди» (с. Михайлівка, Глибоцький район), що передбачає переробку молока на м’які та тверді сири, сметану, масло.

Також надано фінансову підтримку започаткування бізнесу на селі для 8 бізнес-планів на загальну суму 807,6 тис. грн.

За підсумками заслуханої інформації Олександр Фищук доручив керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації взяти активну участь у конкурсних відборах проектів транскордонного співробітництва  (зокрема, в рамках  програми «Румунія –Україна 2014-2020»), а також надати пропозиції щодо можливостей поглиблення міжнародного співробітництва Чернівецької області у відповідних сферах питань, котрі доцільно обговорити в рамках засідання Ради Єврорегіону «Верхній Прут».

Детальніше зі підсумками роботи управління міжнародного співробітництв та європейської інтеграції облдержадміністрації за 2017 рік у вигляді тематичної інфографіки можна ознайомитись нижче.

                           

-